مقالات ارز دیجیتال

کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ یک رویکرد معاملاتی است که به سرعت در ارزهای دیجیتال، فارکس و بازارهای سهام محبوبیت پیدا کرده است. به عبارت ساده، همانطور که از نام آن پیداست، کپی تریدینگ به معنای کپی کردن فرایند معاملاتی شخص حرفه‌ای در حساب معاملاتی خود به صورت خودکار است.

مقدمه

کپی تریدینگ یک رویکرد معاملاتی است که به سرعت در ارزهای دیجیتال، فارکس و بازارهای سهام محبوبیت پیدا کرده است. به عبارت ساده، همانطور که از نام آن پیداست، کپی تریدینگ به معنای کپی کردن فرایند معاملاتی شخص حرفه‌ای در حساب معاملاتی خود به صورت خودکار است. در این مقاله بیشتر درباره کپی تریدینگ یا شیوه تقلید از استراتژی‌های معاملاتی دیگران صحبت خواهیم کرد.


کپی تریدینگ چیست؟

تصور کنید که می‌توانستید دقیقا همان معاملاتی را باز کنید که بهترین و حرفه‌ای‌ترین تریدرها باز می‌کنند و خرید و فروش ارز دیجیتال یا هر دارایی دیگر شما، دقیقا مشابه بهترین سرمایه گذاران آن بازار بود. خوشبختانه به لطف Copy Trading این تصور دیگر تنها یک تصور نیست و کاملا امکان‌پذیر شده است.


کپی تریدینگ از اصطلاحات ترید ارز دیجیتال یا فارکس است و یکی از انواع مختلف و منحصربه‌فرد فعالیت‌های معاملاتی سوشیال تریدینگ است که در آن شخص معاملات یک تریدر دیگر را کپی می‌کند. کپی‌تریدینگ به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا معاملات انجام شده توسط سایر سرمایه گذاران در بازارهای مالی را کپی کنند. هنگام کپی کردن یک معامله‌گر دیگر، شخص استراتژی آن معامله‌گر را دریافت نمی‌کند، بلکه به سادگی معاملات او را دنبال می‌کند. کپی‌تریدینگ در سال ۲۰۰۵ در این صنعت به وجود آمده است. در ابتدا، معامله‌گران الگوریتم‌های خاصی را که از طریق معاملات خودکار ایجاد شده بود کپی می‌کردند. توسعه‌دهندگان سابقه معاملات خود را به اشتراک گذاشته و به دیگران اجازه دادند از استراتژی‌های معاملاتی‌شان کپی کنند. این سناریو یک شبکه معاملاتی اجتماعی تشکیل داده و سرانجام معامله‌گران شروع به کپی معاملات در حساب‌های معاملاتی شخصی خود کردند و به جای تکرار استراتژی، از معاملات یک معامله‌گر دیگر کپی کردند.


انواع کپی تریدینگ

استراتژی‌های Copy Trading را می‌توان به دو دسته خودکار (Automatic) و دستی (Manual) تقسیم‌بندی کرد. شما می‌توانید کپی تریدینگ را خودتان (با گرفتن سیگنال از یک تریدر حرفه‌ای) یا با استفاده از پلتفرم‌های کپی تریدینگ انجام دهید. پلتفرم‌های Copy Trading به شما امکان تقلید در عین سرمایه‌گذاری خودکار را می‌دهند؛ زیرا معامله به‌صورت خودکار و به اصطلاح اتوپایلوت (Autopilot) انجام می‌شود و به‌وسیله ربات‌ ترید یا تریدرهای حرفه‌ای صورت می‌گیرد و نیازی نیست کار چندانی انجام دهید. با این حال می‌توانید تریدر را خودتان انتخاب کنید و در هر مرحله از سرمایه‌گذاری آن را متوقف کنید.


این سیستم چگونه کار می کند؟

کپی تریدینگ مفهومی است که در همه بازارهای مالی کاربرد دارد. می‌توانید یک معامله‌گر فارکس، CFD یا سهام را کپی کنید یا یک معامله‌گر ارز دیجیتال را در طول راه دنبال کنید.

روش‌های متعددی برای کپی تریدینگ با معامله‌گران دیگر وجود دارد. اکثر مردم حداقل یکبار در زندگی خود با دنبال کردن معامله‌گران با تجربه در توییتر یا تلگرام در یک معامله، کپی تریدینگ کرده‌اند. این روش کپی تریدینگ دستی نیز برای خرید در دسترس است، یا بسیاری از اینفلوئنسرها به عنوان ارائه دهندگان سیگنال پولی، معمولاً در گروه‌های تلگرام خصوصی عمل می‌کنند.

با این حال، در سال‌های اخیر، بسیاری از صرافی‌های Crypto و سایر پلتفرم‌های شخص ثالث شروع به ارائه خدمات معاملاتی خودکار و بی‌درنگ کرده‌اند. در حالیکه این سرویس در ابتدا توسط eToro محبوب شد، اکنون به جریان اصلی تبدیل شده است. مثلا در پلتفرم‌های Copy Trading، زمانی که شما یک تریدر را انتخاب می‌کنید، سبدهای سرمایه‌گذاری یا پورتفولیوهای شما به یکدیگر متصل می‌شود و هر پوزیشنی که معامله‌گر باز کند، به‌صورت خودکار از حساب کاربری او به حساب کاربری شما کپی و اجرا می‌شود. کپی تریدر می‌تواند تصمیم بگیرد چه مقدار از دارایی‌های خود را می‌خواهد در استراتژی معامله‌گر سرمایه‌گذاری کند؛ اما به‌طور کلی روند کار به صورت زیر است: وارد حساب کاربری در صرافی مدنظر خود می‌شوید و یک API ایجاد می‌کنید؛ رابط برنامه نویسی یا Application Programming Interface (به‌اختصار API) مجموعه‌ای از پروتکل‌ها و ابزارها برای ایجاد نرم افزار است. APIها نحوه تعامل اجزای نرم افزار را تعیین می‌کنند. برای مثال، مشخص می‌کنند که از چه اطلاعاتی استفاده شود و چه اقداماتی صورت بگیرد. سپس باید تریدر یا ربات ترید (Trading Bot) مدنظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعدی، باید معامله‌گر یا ربات معاملاتی را فالو کنید. بقیه موارد به‌صورت خودکار انجام می‌شود. مثلاً در پلتفرم WunderTrading تریدر یک سفارش در پروفایل خود ایجاد می‌کند و اگر شما استراتژی معاملاتی این تریدر را انتخاب و دنبال کنید، پلتفرم همه حرکات او را در اکانت صرافی شما هم تکرار می‌کند. شما تمام مراحل را در داشبورد مشاهده می‌کنید و کاملاً روی آن کنترل خواهید داشت. همچنین می‌توانید استراتژی را کنسل کنید و از آن خارج شوید یا آن را ویرایش کنید یا منتظر سیگنال بعدی از سمت تریدر خود باشید.


اهداف کپی تریدینگ

در کپی تریدینگ هدف این است که سرمایه گذاران با سابقه‌ای را بیابید که می‌خواهید از آنها تقلید کنید. فرآیند کپی‌تریدینگ به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا استراتژی‌های سایر معامله‌گران موفق را زیر نظر داشته باشند. مانند هر سیستم معاملاتی که یک معامله‌گر تصمیم به استفاده از آن می‌گیرد، معامله‌گران قبل از تصمیم‌گیری برای ریسک سرمایه واقعی، بهتر است از سرمایه‌گذاران با تجربه پیروی کنند. کپی‌تریدینگ می‌تواند برای معامله کنندگانی که زمان پیگیری بازارها را ندارند مفید باشد. به طور کلی، معاملات کپی بر معاملات کوتاه مدت، به ویژه معاملات روزانه و معاملات سوئینگ متمرکز است، اما چندین استراتژی مختلف وجود دارد که برای ایجاد درآمد مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمرکز معاملات بر دارایی‌های بازار فارکس و همچنین ارزهای رمزنگاری شده و همین‌طور دیگر بازارهای پیچیده یا ناپایدار است. 


مزایا و معایب


مزایای کپی تریدینگ

در ادامه ابتدا مزایای کپی تریدینگ را نام می‌بریم: عدم ایجاد پانیک سل (Panic Sell) یا فومو (FOMO) در معاملات، صرفه جویی در زمان، بهترین گزینه برای معامله‌گران تازه وارد (بدون دانش وارد بازار معامله می‌شوید)، از دانش تریدرهای حرفه‌ای استفاده می‌کنید، سابقه تریدرها قابل مشاهده است و مدیریت ریسک و سرمایه از جمله ویژگی‌های این سیستم می‌توان برشمرد.


معایب کپی تریدینگ

با این حال معاملات کپی تریدینگ معایب متعدد خود را نیز دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم: تمام تصمیمات معاملاتی از زیر نظر خودتان نمی‌گذرند و اکثر مواقع بدون اینکه در جریان قرار بگیرید معامله‌ای باز و بسته می‌شود، بنابراین کنترل خود را بر بخشی از دارایی‌تان از دست می‌دهید. تریدهای شما تنها تا زمانی سودمند خواهند بود که تریدر اصلی سود کند. انتخاب یک معامله‌گر اشتباه می‌تواند به ضرر و از دست دادن سرمایه منجر شود. از آنجا که معاملات Copy Trading شما اندکی از معامله تریدر اصلی عقب‌تر است، در بازارهای پرنوسان ممکن است از قیمت جا بمانید و نتایجی دقیقا یکسان با تریدر اصلی نگیرید.ریسک‌پذیری هر تریدر نسبت به تریدرهای دیگر متفاوت است. 


چگونه افراد مناسب را شناسایی کنیم

ساده‌ترین راه برای شناسایی یک کپی تریدر خوب، بررسی میزان اعتماد افراد به آنها است. مقدار پول واقعی را که دیگران برای دریافت سیگنال از معامله‌گر سرمایه‌گذاری کرده‌اند را بررسی کنید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید سودی را که دنبال کنندگان با دنبال کردن آن ارائه دهنده سیگنال به دست می‌آورند، در نظر بگیرید. این اطلاعات را در صفحه پروفایل آنها خواهید یافت.


بازدهی تریدر

بازده منفی بدیهی است. همچنین، بازدهی بسیار بالا ممکن است جذاب به نظر برسد، اما مراقب باشید! بازده سالانه حدود ۷۰٪ یا بیشتر معمول نیست و به احتمال زیاد ناشی از شانس یا ریسک بالا است. همچنین به بازده ماهانه نگاه کنید تا متوجه عملکرد ماهانه او شوید.


تعداد معاملات

فاکتور بعدی که باید به آن توجه کنید، تعداد معاملاتی است که ارائه دهنده سیگنال انجام می‌دهد. مقدار بالای معاملات بسته، مانند ۱۰۰ و بیشتر، یک شاخص خوب است. ارزش بالا می‌تواند به ارزیابی اینکه معامله‌گر متخصص است و موفقیت آنها به شانس نیست کمک کند. بدیهی است که این به استراتژی معامله‌گر نیز بستگی دارد. معامله گران بلندمدت بیشتر تمایل دارند موقعیت‌های خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنند و بنابراین تعداد کمتری از معاملات را می‌توان با این امر توجیه کرد.


امتیاز ریسک

چه در یک حساب آزمایشی یا یک حساب کاربری لایو باشید، نکات فنی خاصی مرتبط است که باید با آنها آشنا شوید. یکی از این موارد امتیاز ریسک است که توسط اکثر پلتفرم‌های معاملات در مقیاس ۰ تا ۱۰ محاسبه می‌شود. با این حال، علاوه بر داشتن یک امتیاز ریسک ثابت، امتیاز باید در حالت ایده‌آل تا حد امکان پایین باشد و در عین حال اطمینان حاصل شود که نتایج مورد نظر خود را دریافت می‌کنید.


ریسک ها و خطرات کپی تریدینگ

کپی برداری از معامله‌گران دیگر بدون خطر نیست. این ریسک‌ها به سه دسته ریسک بازار، ریسک نقدینگی و ریسک سیستماتیک تقسیم می‌شوند. بیایید نگاهی کوتاه به دسته بندی‌های مختلف بیندازیم تا ببینیم باید به چه چیزی توجه کنید.


  • ریسک بازار

ریسک بازار یک ریسک بزرگ برای هر تجارتی است، خواه کپی ترید باشد یا نه. ریسک‌های بازار با تغییر نرخ‌های بهره، قیمت کالاها، نرخ ارز یا حتی سهام و اینکه چگونه این تغییرات ممکن است بر سرمایه‌گذاری‌های شما تاثیر بگذارد، مرتبط است.

به عنوان مثال، اخبار افزایش نرخ بهره قبلاً باعث نوسانات در بازارهای کریپتو شده است که می‌تواند باعث شود موقعیت شما متوقف شود. در نظر گرفتن این عوامل در معاملات بسیار مهم است. کپی برداری از یک معامله‌گر که این عوامل را در نظر می‌گیرد به شما کمک می‌کند در مواقع عدم اطمینان زنده بمانید.


  • ریسک سیستماتیک

ریسک سیستماتیک خطری است که واقعاً نمی‌توانید از خود در برابر آن محافظت کنید. این ریسک در هر بازاری وجود دارد. با خطر رویدادهای غافلگیرکننده یا قوهای سیاه مقابله می‌کند. شیوع ویروس کرونا، یا حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، نمونه‌های خوبی از این رویدادهاست که خسارات زیادی را برای بسیاری از تاجران به همراه داشت.


  • ریسک نقدینگی

سومین دسته ریسک عمده، ریسک نقدینگی است، این خطر که شما نتوانید معامله را با قیمت معقول ببندید، زیرا علاقه خرید یا فروش کافی ندارید. این اتفاق در بازارهایی با علاقه کم یا خارج از ساعات عادی معاملات رخ می‌دهد. این ریسک اغلب هنگام صحبت در مورد ریسک‌های کپی تریدینگ فراموش می‌شود، اما همچنان یکی از مواردی است که باید در پشت سر خود نگه دارید.

در کنار این خطرات، ریسک معاملات بد نیز وجود دارد. معامله‌گری که دنبال می‌کنید ممکن است به اندازه‌ای که فکر می‌کردید موفق نباشد و در نتیجه پول شما را از دست بدهد. اگر می‌خواهید وارد کپی تریدینگ شوید، مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده اید.


سازگاری

علاوه بر تعداد معاملات بسته، باید روی ثبات معامله نیز توجه داشته باشید. کسی که چندین ماه سودآور متوالی (مثلاً ۱۲ ماه) با حداقل ضرر در این بین دارد، یک کاندیدای ایده‌آل به حساب می‌آید. حداقل ۱۲ ماه در پلتفرم‌های معاملاتی خوب است. مبتدیانی را کپی نکنید که موفقیت آنها ممکن است به شانس موقت باشد.


معاملات باز

معاملات باز آنها را بررسی کنید. باید در نمایه معامله‌گر از ارائه دهنده پلتفرم معاملات شما در دسترس باشد. معاملات باز درست مانند بازی کردن با سطوح توقف، تأثیر زیادی بر سهام در دسترس شما دارد. معامله‌گران حرفه‌ای می‌دانند چه زمانی باید زیان‌ها را بپذیرند و قبل از اینکه زیان‌ها غیرقابل تحمل شوند. متوجه خواهید شد که معامله‌گری که معاملات باز کمی دارد و نسبت برنده‌اش ۶۰ تا ۸۰ درصد است، احتمالاً در نهایت عملکرد خوبی خواهد داشت، در مقابل ارائه‌دهنده سیگنالی که نسبت برد ۱۰۰ درصدی در کنار بیش از ۱۰ معامله باز دارد. برخی از معامله‌گران موقعیت‌های از دست دادن را باز نگه می‌دارند تا بر آمار آنها تاثیری نداشته باشد. مطمئن شوید که موقعیت‌های باز آن‌ها را بررسی کرده‌اید و اگر تعداد زیادی «قرمز» از هفته‌ها/ماه‌های قبل وجود داشته باشد، این می‌تواند نشانه بدی باشد.

با این حال، این می‌تواند به دلیل شرایط بازار و یا داشتن یک استراتژی سرمایه گذاری بلندمدت باشد (در این مورد، شما باید هم ضرر و هم سود را ببینید، نه تعداد زیادی از معاملات، و باید با میانگین زمان نگهداری مطابقت داشته باشد.) به این معنی که اگر میانگین زمان نگهداری آنها با زمان نگهداری پوزیشن‌های باز از دست رفته وی مطابقت داشته باشد، می‌تواند فقط به دلیل شرایط بازار باشد و نه راهی برای دستکاری آمار.


سطح معامله‌گر

برخی از پلتفرم‌های سوشال ترید، معامله‌گران خود را بر اساس درجه یا سطح رتبه‌بندی می‌کنند. برای صعود به سطح بعدی، معامله‌گر باید شرایط خاصی مانند کنترل کاهش، افزایش پول واقعی سرمایه‌گذاری شده، اطمینان از سود ثابت و غیره را انجام دهد. به طور کلی، هر چه سطح بالاتر باشد، بیشتر تضمین می‌کند که معامله‌گر مبتدی نیست.


آیا این روش سودمند است؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید پیش از شروع کپی تریدینگ در بازار ارز دیجیتال به آن پرداخت، بحث سودمند بودن آن است. اصلا نرخ سود کپی تریدینگ برای سرمایه گذاران عادی و بدون سواد تکنیکال چقدر است؟ نمونه‌های زیادی وجود دارد که سودمند بودن این نوع معاملات را نشان می‌دهد. به طور میانگین، متخصصان این صنعت تخمین می‌زنند که نرخ بازگشت سرمایه و به سود رسیدن کپی تریدرهایی که معاملات خود را از یک پراپ تریدر (Proprietary Trader) رونویسی می‌کنند، در حدود 30 درصد است. تریدرهای مستقل و غیر وابسته نیز نرخ بازگشت سرمایه‌ای بین 3 تا 57 درصد دارند. توجه داشته باشید که سایت‌های کپی تریدینگ ارز دیجیتال به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اگر موجودی ترید شما به اندازه سرمایه گذاری اولیه‌تان ضرر کرد، حساب را می‌بندد، به این صورت بر خلاف بسیاری از استراتژی‌های دیگر، در کپی تریدینگ امکان این وجود ندارد که بیشتر از سرمایه اولیه‌تان ضرر کنید.


معرفی سامانه‌های مختلف در این حوزه

حالا که متوجه شدید کپی تریدینگ چیست و چه مزایا و معایبی دارد، اجازه دهید شما را با چند پلتفرم Copy Trading آشنا کنیم. پلتفرم‌های کپی تریدینگ علاوه‌ بر تفاوت در کارمزدها، از صرافی‌های مختلفی پشتیبانی می‌کنند. برخی از این پلتفرم‌ها کپی تریدینگ را توسط ربات و برخی دیگر توسط تریدرهای حرفه‌ای یا هر دو ارائه می‌دهند. در ادامه به چند مورد از این پلتفرم‌‌ها اشاره می‌کنیم.

ام ایکس سی (MEXC)

کوین متیکس (Coinmatics)

ایتورو (eToro) 

تری کاماز (3Commas)

شریمپی (Shrimpy)


آموزش کپی تریدینگ

روش‌های مختلفی برای کپی معاملات سرمایه‌گذاران دیگر وجود دارد. به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌تواند تمام معاملات، از جمله سفارشات حد سود و حد زیان و … را کپی کند. از طرف دیگر، آنها می‌توانند اطلاعات مربوط به معاملات را دریافت کرده و آن‌ها را به صورت دستی کپی کنند. کپی‌تریدینگ به معامله گران اجازه می‌دهد تا سبد سهام یا پورتفولیو خود را متنوع سازند. این بدان معناست که یک معامله‌گر از روش‌های متعددی برای کسب درآمد در بازارها استفاده می‌کند. معامله‌گران به جای قرار دادن تمام سرمایه خود در یک پوزیشن، دارایی یا استراتژی، می‌توانند از چندین استراتژی معاملاتی استفاده کنند که به نفع هر بازار است.

یکی از راه‌های تنوع بخشیدن به پرتفولیو خود یافتن معامله‌گرانی است که با نمادهای مالی مختلف معامله می‌کنند. به عنوان مثال، می‌توان معاملات یک معامله‌گر فارکس یا معامله‌گر کالا را کپی کرد. همچنین می‌توان عملکرد معامله‌گرانی را که از بازه‌های زمانی مختلف استفاده می‌کنند کپی کرد. یکی ممکن است معامله‌گر کوتاه مدت روزانه باشد و دیگری معامله‌گر پوزیشن بلند مدت در بازار سهام، جایی که این استراتژی رواج بیشتری دارد. معامله گرانی که از نوسان بازده بالایی برخوردارند در مقایسه با کسانی که نوسان کمی در بازده خود دارند در نظر گرفته می‌شوند. همین‌طور معامله گران بسیار فعال در مقایسه با معامله گرانی با فعالیت کمتر قرار می‌گیرند. مدل بیزینسی که در کپی‌تریدینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند سودآور باشد. اکثر مشاغل مربوط به کپی تریدینگ با پرداخت حق اشتراک همراه هستند، به این صورت که هر فرد مبلغی را برای کپی معامله‌گران پرداخت می‌کند. مدلی جایگزین که می‌توان از آن استفاده کرد، تقسیم درآمد است. در اینجا، فرد درصد معینی از معاملات سودآور را دریافت می‌کند.


برخی ویژگی های این سیستم

  • حمایت از سرمایه

سیستم کپی ترید توجه ویژه‌ای به حفاظت از سرمایه معامله‌گران و همین‌طور و مدیریت ریسک در بازار فارکس دارد: هنگام سرمایه گذاری در یک استراتژی، وجوه در حساب شخصی شما باقی می‌ماند. هیچ کس به جز شما نمی‌تواند از حسابتان وجهی را برداشت کرده یا انتقال دهد. شما کنترل کامل سرمایه‌گذاری خود را در دست خواهید داشت. حساب معاملاتی شما در برابر افت سودآوری غیرمنتظره محافظت خواهد شد.


  • پرداخت به نسبت عملکرد

در این پلتفرم شما فقط برای سود خالصی که در نتیجه استفاده از استراتژی معامله‌گر دریافت کرده‌اید به بروکر پرداخت می‌کنید. اگر در مقطعی معامله‌گر ضرر کند، تا زمانی که سود فواصل معاملات بعدی از زیان قبلی بیشتر نشود، هزینه عملکرد را پرداخت نمی‌کنید. علاوه بر هزینه عملکرد، یک معامله‌گر می‌تواند هزینه گردش مالی را تعیین کند که با هر بار باز یا بسته شدن پوزیشن، هزینه آن از شما کسر می‌شود.


  • واریز و برداشت فوری وجوه

در پلتفرم Copy Trading می‌توانید در هر زمان (در ساعات معاملات) فوراََ وجوه خود را از استراتژی برداشت و یا به آن واریز کنید. در این حالت، پوزیشن‌ها با قیمت‌های لحظه‌ای بازار باز و بسته می‌شوند. ورود یک سرمایه گذار جدید به استراتژی و یا خروج از آن، بر نتایج دیگران تاثیر نمی‌گذارد.

  • زمان آزاد

شما با استفاده از این سیستم نیازی به نشستن پای چارت و سیستم ندارید و از استرس و نگرانی‌های بازار نیز به دور هستید و زمان آزادتر نیز برای خود دارید.

 

برای چه افرادی مناسب است؟

کپی تریدینگ برای تمامی افراد سرمایه گذار مناسب است و اگر دانش و زمان کافی در زمینه ترید ندارید بهترین گزینه برای کسب درآمد در بازارهای مالی برای شما است.


جمع بندی

کپی تریدینگ، سوشیال تریدینگ و میرور تریدینگ از اصطلاحات قدیمی بازارهای مالی سنتی مثل فارکس و سهام هستند. در کپی تریدینگ، کاربران از الگوهای خرید و فروش تریدرهای حرفه‌ای و باتجربه در معاملات خود استفاده می‌کنند. به‌عبارت دیگر در این روش، کپی تریدر که یک معامله‌گر تازه‌کار است یک معامله‌گر حرفه‌ای را انتخاب کرده و همه اقدامات او را انجام می‌دهد؛ زیرا می­‌داند که این فرد برای تریدهایش تحلیل­‌هایی دارد تا به سود دست یابد و ضرر را به پایین­‌ترین حد برساند.


اگر قصد سرمایه گذاری و ورود به بازار ارزهای دیجیتال و شروع معاملات را دارید، پس بهتر است قبل از انجام این کار با سیستم کپی تریدینگ آلتین دیتا آشنا شوید. کارشناسان ما آماده معرفی این سیستم به شما و نحوه انجام معاملات توسط آن هستند. همچنین سیستم کپی تریدینگ هیوا بدون دسترسی به موجودی حساب شما در صرافی، امنیت حسابتان را تضمین می کند. پس همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.