مقالات ارز دیجیتال

انواع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کدامند؟

انواع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کدامند؟

ارزهای دیجیتال با وجود شباهت‌های زیادی که با پول‌های واقعی دارند، تفاوت‌هایی نیز در این میان است که باعث منحصر به فرد شدن رمز ارزها می‌شود. یکی از این تفاوت‌ها این است که ارزهای دیجیتال به صورت غیر متمرکز و پول‌های واقعی نیز به صورت متمرکز و تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کنند. همچنین ارزهای دیجیتال

فهرست مطالب


سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال چگونه است؟

انواع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کدامند؟


• ترید روزانه

• ربات معامله گر

کپی تریدینگ

• استخراج ارز دیجیتال

• استکینگ ارز دیجیتال

• هولد کردن ارز دیجیتال

• شرکت در ایردراپ ها

• آربیتراژ ارز دیجیتالقصد داریم در این مقاله اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را برای شما ارائه کنیم و به بررسی انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بپردازیم و نحوه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال را برای شما شرح دهیم. تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و بتوانید با استفاده از این روش‌ها سود زیادی به دست آورید.


بهتر است قبل از اینکه وارد بحث اصلی شویم و انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را برای شما معرفی کنیم، ارزهای دیجیتال شکل مجازی یا دیجیتالی پول‌های واقعی هستند که فقط در فضای اینترنت مورد استفاده و معامله قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر، رمز ارزها شکل ملموس یا قابل لمسی ندارند و شما نمی‌توانید آن‌ها را لمس کنید.


ارزهای دیجیتال با وجود شباهت‌های زیادی که با پول‌های واقعی دارند، تفاوت‌هایی نیز در این میان است که باعث منحصر به فرد شدن رمز ارزها می‌شود. یکی از این تفاوت‌ها این است که ارزهای دیجیتال به صورت غیر متمرکز و پول‌های واقعی نیز به صورت متمرکز و تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کنند. همچنین ارزهای دیجیتال عرضه محدودی دارند، در حالی که پول‌های واقعی به صورت نامحدود عرضه می‌شوند. نکته قابل توجه این است که بدانید ارزهای دیجیتال بر روی بلاک چین فعالیت می‌کنند و همه تراکنش‌های آن‌ها در دفتر کل توزیع شده بلاک چین ثبت و ذخیره می‌شوند و شما می‌توانید با مراجعه به بلاک چین به سابقه تراکنش ارزهای دیجیتال خود دسترسی داشته باشید. البته شما نمی‌توانید تغییرات یا دستکاری‌هایی در تراکنش‌ها انجام دهید و یا آن‌ها را حذف کنید.


سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارد. به همین منظور ما سعی می‌کنیم در این مقاله اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای شما ارائه کنیم و به بررسی انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بپردازیم و نحوه کسب درآمد از آن‌ها را برای شما شرح دهیم تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.


سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال چگونه است؟

شاید این سوال را از خود پرسیده باشید که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال چگونه است؟ بهتر است بدانید بازار ارزهای دیجیتال به دلیل رشدهای قیمتی زیادی که در سال‌های گذشته داشتند، مورد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران زیادی قرار گرفتن و بازار کریپتوکارنسی نیز توانسته به یکی از محبوب ترین بازارهای مالی با حجم بازار بزرگ تبدیل شود. همچنین شما نیز می‌توانید وارد بازار کریپتوکارنسی‌ها شده و با خرید و فروش ارزهای دیجیتال سود به دست آورید. البته ابتدا باید آموزش‌های لازم را فرا بگیرید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. نکته قابل توجه این است که اگر آموزش‌های لازم را فرا نگیرید، نه تنها از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال سود به دست نمی‌آورید، بلکه ممکن است ضرر زیادی نیز متحمل شوید و سرمایه شما از بین برود.


جالب است بدانید که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یکی از روش‌های محبوب سرمایه گذاری و کسب درآمد از بازارهای مالی است و نوعی روش پرریسک است. به عبارت دیگر، شما برای اینکه بتوانید در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید و سود به دست آورید، باید ریسک پذیر باشید و تحمل از دست رفتن سرمایه‌ی خود را داشته باشید. برای این کار نیز توصیه می‌کنیم تا با پول مازاد وارد بازار کریپتوکارنسی‌ها شوید و هیچ موقع پول فروش دارایی‌های خود، مثل ماشین، خانه و... را وارد بازار نکنید. همچنین سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارد و شما می توانید با انتخاب یکی از آن‌ها درآمد به دست آورید. از جمله این روش‌ها می‌توانیم به استخراج ارزهای دیجیتال، استیکینگ رمز ارزها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال اشاره کنیم.


همونطور که گفتیم، سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید با انتخاب یکی آن‌ها، سود به دست آورید. به همین منظور ما سعی می‌کنیم در این قسمت از مقاله، انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را برای شما معرفی کنیم و نحوه استفاده از این روش‌ها را برای شما شرح دهیم تا بتوانید با استفاده از این روش‌ها سرمایه گذاری انجام داده و سود به دست آورید.


• ترید روزانه

یکی از انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، ترید روزانه است. بهتر است بدانید بازار ارزهای دیجیتال نوسانات قیمتی زیادی دارد و همین نوسانات قیمتی فرصت‌های کسب سود زیادی را برای معامله گران و تریدرها فراهم می‌کند و شما نیز می‌توانید از این فرصت‌ها استفاده کنید. البته به شرطی که بتوانید بهترین نقاط خرید و فروش را شناسایی کرده و در این نقاط معامله انجام دهید. برای این کار نیز باید تکنیکالیست باشید و بتوانید وضعیت ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و قیمت رمز ارزها را پیش بینی کنید. به این ترتیب، اگر پیش بینی‌های قیمت شما دقیق تر باشد، شما سود زیادی از معامله‌ها به دست می‌آورید.


ربات معامله گر

ربات‌های معامله‌گر ابزاری است که کار ترید را به صورت خودکار و براساس برنامه از قبل مشخص شده به جای شما انجام می‌دهد.

امروزه شما با استفاده از ابزارها و خدمات شرکت‌های خاص امکان ساخت و استفاده از ربات‌های معامله‌گر را برای حساب خود دارید.


کپی تریدینگ

سیستم کپی تریدینگ، چند سالی است که به وجود آمده و شرکت‌های محدودی نیز در دنیا هستند که قابلیت ارائه این خدمات به مشتریان خود را فراهم نمودن. در این سیستم شما با دریافت کدی مخصوص از صرافی و در اختیار دادن آن به یک تریدر حرفه‌ای این امکان را پیدا کرده تا بتوانید از معاملات وی در حساب خود کپی برداری کنید.

البته لازم به ذکر است که کار برای شما ایمن بود و شخص تریدر تنها امکان ترید در حساب شما را داشته و تحت هیچ شرایطی امکان برداشت از حساب شما را ندارد.


• استخراج ارز دیجیتال

یکی دیگه از انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، استخراج یا ماین کردن ارزهای دیجیتال است. برای این کار نیز باید تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز مثل دستگاه ماینر را تهیه کنید و با استفاده از آن‌ها، ارزهای دیجیتال قابل استخراج را ماین کنید. نکته قابل توجه این است که استخراج ارز دیجیتال فرایندی پرهزینه است و شما برای این کار باید سرمایه زیادی در اختیار داشته باشید و پول برق زیادی نیز دارد.


• استیکینگ ارز دیجیتال

یکی دیگر از انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، استیکینگ یا سپرده گذاری ارزهای دیجیتال است. استیکینگ نیز به فرایند تولید ارز دیجیتال جدید توسط الگوریتم اثبات سهام گفته می‌شود. به این ترتیب شما می توانید با قفل کردن دارایی‌ها یا ارزهای دیجیتال خود در صرافی یا کیف پول ارز دیجیتال در این فرایند شرکت کرده و سود به دست آورید.


همچنین استیکینگ ارز دیجیتال مزایای زیادی به همراه داشته که باعث می‌شود تا مورد استقبال سرمایه گذاران و کاربران فعال بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرد. از جمله از این مزایا می‌توانیم به افزایش امنیت و ثبات بلاک چین اشاره کنیم. به عبارت دیگر، استیکینگ ارز دیجیتال به تداوم و رشد بلاک چین که از آن پشتیبانی می‌کند، کمک زیادی می‌کند و باعث می‌شود تا سطح امنیت آن افزایش پیدا کند.


یکی دیگه از مهم‌ترین مزیت‌های استیکنیگ ارز دیجیتال این است که نیاز به خرید مداوم سخت افزارهای گران قیمت نبوده و همچنین کاهش مصرف انرژی نیز یکی دیگر از مزیت‌های استیکینگ ارز دیجیتال می‌باشد. الگوریتم اثبات کار از مقدار زیادی انرژی برای ادامه کار شبکه استفاده می‌کند و هدف‌های جایگزین مثل الگوریتم اثبات سهام، روشی کارآمدتر برای برقراری امنیت و تایید تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین است. به عبارت دیگر، فرایند استیکنیگ ارز دیجیتال نسبت به استخراج ارز دیجیتال انرژی کمتری مصرف می کند.


• هولد کردن ارز دیجیتال

یکی دیگه از انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، هولد کردن یا نگهداری ارزهای دیجیتال برای بلند مدت است. برای این کار نیز باید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید که پتانسیل رشد قیمت زیادی داشته باشند. همچنین برای هولد کردن ارزهای دیجیتال نیز باید تحلیل فاندامنتال بلد باشید و از کیف پول‌های ارز دیجیتال امنی مثل ولت‌های سخت افزاری استفاده کنید.


• شرکت در ایردراپ ها

یکی دیگر از انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، شرکت در ایردراپ‌ها است. ایردراپ به معنی ارسال ارزهای دیجیتال رایگان از طرف پدید آورنده آن رمز ارز و یا سایت مربوط به برخی کاربران است.


بهتر است بدانید خیلی وقت‌ها شرکت‌های تازه تاسیس بر پایه بلاک چین از این روش برای تبلیغ و افزایش کاربران خود استفاده می‌کنند. علاوه بر این برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال و ارائه دهنده‌های کیف پول نیز برای جذب کاربران جدید یا حفظ مشتریان خود ایردراپ انجام می‌دهند. برای اطلاع از اخبار مربوط به ایردراپ می‌شود به وب سایت توسعه دهنده ارز دیجیتال یا صفحات مجازی آن‌ها مراجعه کنید و از این اخبار مطلع شوید.


جالب است که بدانید شرکت در ایردراپ‌های رایگان نیازمند اقدامات و پیگیری‌ها بوده که باید آن‌ها رو انجام دهید. اولین قدم برای این کار استفاده از کیف پول ارز دیجیتال مناسب است. از آنجایی که معمولا توکن‌هایی که در ایردراپ‌ها توزیع می‌شوند، بر اساس اتریوم هستند، پیشنهاد می‌شود از کیف پول ارز دیجیتالی استفاده کنید که از شبکه اتریوم نیز پشتیبانی می‌کنند. اما داشتن کیف پول ارز دیجیتال کافی نیست و باید در آن‌ها به صورت مستمر فعالیت داشته باشید، چون معمولا توکن‌های رایگان به کاربران فعال داده می‌شود.


• آربیتراژ ارز دیجیتال

یکی دیگر از انواع روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، استفاده از روش آربیتراژ است. در بازار ارزهای دیجیتال به کسب سود از اختلاف قیمت یک  ارز دیجیتال بین دو یا چند صرافی، آربیتراژ گفته می‌شود. معامله گران این امکان را دارند تا با بررسی قیمت ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف، صرافی‌هایی با پایین ترین و بالاترین قیمت را پیدا کرده و از این اختلاف قیمت‌ها سود به دست آورند.


جمع بندی و نتیجه:

ما سعی کردیم در این مقاله اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای شما ارائه کنیم و به بررسی‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بپردازیم و نحوه کسب سود در بازار کریپتوکارنسی‌ها را برای شما شرح دهیم. همان‌طور که گفتیم، سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال روش‌های مختلفی وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن روش‌ها کسب سود کنید.